نصب و راه اندازی مایکروسافت Exchange

پست الکترونیک از محبوب ترین ابزارها در سازمان های نوین امروز، و در خدمت مدیران خلاق و پیشتاز است. این ابزار هم نقش تسهیل کننده ارتباطات و هم نقل و انتقال سریع اطلاعات درون سازمانی را به عهده دارد و از آن جهت، نقل و انتقال اسناد و اشیاء با انواع قالب های الکترونیکی بجای سیستم سنتی پست استفاده می شود. Microsoft Exchange Server یکی از موفق ترین محصولات Microsoft در زمینه سیستمهای ارسال پیام هست. بطور ساده Exchange Server به عنوان Mail Server شرکت مایکروسافت وظیفه دریافت و ارسال Email و مدیریت تماسها و Email ها را به همراه توابع و ویژگیهای بسیار بین کاربران در شبکه با معماری Client-Server بر عهده دارد.

نصب و راه اندازی مایکروسافت اکسچنج سرور 2013 exchange server


سازمان های کوچک وابستگی کمتری جهت ارتباطات داخلی خود به پست الکترونیک دارند زیرا کارکنان در چنین محیطی در مجاورت یکدیگر کار می کنند و این در حالیست که اهمیت پست الکترونیک برای ارتباطات خارجی بدون توجه به بزرگی سازمان از نسبت یکسانی برخوردار است و این واقعیت را مطرح می کند که پست الکترونیک اکنون یک مکانیزم پر اهمیت جهت ارتباطات Business-to-Business می باشد و همه سازمان ها باید جهت تجارت و فعالیت موثر از آن استفاده نمایند.

دسترسی به نامه های الکترونیکی حتی زمانی که در پشت میز کارمان نیستیم به یک مساله مهم تبدیل شده است. پست الکترونیک جای خود را هم در ارتباطات تجاری و هم شخصی باز کرده و جدا نمودن این دو از هم در بهترین شرایط دشوار و در بدترین شرایط غیر ممکن است.
به جهت فراگیر بودن این سرویس، بیشترین حملات و آسیب ها از طریق این سرویس متوجه سازمان ها و شرکت ها بوده، بطوریکه سالیانه میلیاردها ریال برای مقابله با اثرات و اختلالات ناشی از هرزنامه ها (Spam)، ویروس ها، بدافزارها (MalWare) و جاسوس افزارها (SpyWare) به اینگونه مجموعه ها تحمیل می شود. شرکت ها و سازمان های کوچک عمدتاً از شرکت های سرویس دهنده Hosting برای پست الکترونیک خود استفاده می کنند اما شرکت های متوسط و بزرگ به دلیل مسائل امنیتی و حساسیت سرویس پست الکترونیک برای آنان، ناچارند یک Mail Server اختصاصی در محل خود برپا کنند.خصوصیات و مزایای کلی نرم افزار Microsoft Exchange

دسته بندی تمام محتوای پست الکترونیک با ابزارهای متنوع (پوشه، برچسب، پرچم، فیلتر)
سازگاری نمایش در مرورگرهای فایرفاکس، سفری، کروم و اینترنت اکسپلورر
قابلیت دسترسی به ایمیل ها از طریق اینترنت ( Web Mail )
همگام سازی ایمیل ها، تماس ها و تقویم شناسه های یاهو و جی میل
دارای سیستم های امنیتیِ ضدویروس، هرزنامه، بدافزار و جاسوس افزار
قابلیت اتصال به سایر محصولات مایکروسافت نظیر مایکروسافت لینک
امکان کشیدن و رهاکردن هر چیزی از هر نقطه در برنامه
استفاده از چند حساب کاربری بصورت همزمان
نمایش راهنمای سریع امکانات در تول تیپ
پشتیبانی از زبان های انگلیسی و فارسی
امکان اتصال سامانه به اکتیو دایرکتوری
دارای قالب های محیط یاهو و جیمیل
دارای تقویم شمسی و میلادی
صفحه اصلی | درباره ما | خدمات | دانلود | مشاوره | ارتباط با ما
باز نشر مطالب صرفا با ذکر نام کهن شبکه پارسیان مجاز می‏باشد
کلیه حقوق این سایت برای شرکت مهندسی کهن شبکه پارسیان محفوظ می باشد
Copyright © 2014 Persian Ancient Network Co. All brand names are propert of their respective owners